Mgr Lena Borowik

Mgr Lena Borowik

Najważniejsze w mojej pracy to stworzenie bezpiecznych warunków oraz autentyczne zainteresowanie drugim człowiekiem. Do Pacjenta podchodzę z empatią, skupiam się na jego potrzebach, interesuję się jego historią, ważnym dla mnie jest, aby czuł się swobodnie, zrozumiany i otoczony opieką.
Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi, które znalazły się w kryzysowej sytuacji, borykają się z problemami emocjonalnymi, doświadczają nadmiernego stresu lub zaburzeń nastroju. Wspieram osoby w różnego rodzaju kryzysach, u których występują trudności w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji interpersonalnych, problemy z poczuciem własnej wartości.

Prowadzę konsultację psychologiczne oraz terapię w nurcie psychodynamicznym.
Na pierwszych wizytach Pacjent dzieli się trudnościami z jakimi przychodzi, aktywnie interesuje się jego historią życiową oraz emocjonalną, tak aby zebrać jak najwięcej informacji które pozwolą zrozumieć źródło problemów oraz ustalić skuteczną formę wsparcia lub formy leczenia.

W trakcie procesu terapeutycznego dążę do zrozumienia mechanizmów, które mogą być powodem zgłaszanych trudności. Przyglądam się powtarzającym schematom w doświadczeniu, wyborach oraz motywacji osoby podejmującej terapię. Zgłębiając nieświadome dążymy w procesie terapii do poprawy funkcjonowania w różnych obszarach życia.

Jestem magistrem psychologii, psychoterapeutką w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym – specjalistycznym podyplomowym szkoleniem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej, jestem absolwentką Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży, Doświadczenie zdobywałam również jako psycholog w fundacji wspierającej osoby, które doświadczyły straty. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

W pracy z pacjentami kieruję się zasadami Kodeksu etyczno-zawodowego psychologa, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.